KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966374
*
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 19:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 09:35:15
1
1.500 kr
5/2 19:29:21
2
Vinnande bud
5/2 19:29:57
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 09:35:15 | 1 | 1.500 kr |
5/2 19:29:21 | 2 | Vinnande bud |
5/2 19:29:57 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1943, död 2008.Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37